אווה אלירן  إيفا اليران  Ewa Eliran

הצהרת אמן
אני מתעסקת בתחום ציורי שמן על בד בגדלים גדולים. בעבודתי אני משלבת בציור רישום ובונה שכבות של צבע על קנבס. את הציור אני מתחילה ממקום ראליסטי, ולאט הופכת אותו לכתמים שמאפשרים לי לבטא את קשר הסובייקטיבי שטמון בנושא הנבחר. חלק מעבודותיי הן מונוכרומטיות וחלקן צבעונית.
תחום העניין שנוגע בי הינו מצבים פסיכולוגים של חיי יום אצל אנשים כפרט ושל חברה עצמה. יצירותיי הן שיקוף המגיב למציאות. בכוונתי לאתגר את הצופים במחשבתם ולהגיע לרבדים עמוקים יותר שמסתתרים מתחת לפני הציור הנראה לעין.
בעבודתי אני נעזרת בצילום בני המשפחה , ובתמונות מהעבר הבעלות ערך רב עבורי . את הצילום אני בוחרת באופן ספונטני. לפעמים אני לא יכולה להצביע על קשר ומשיכה בצורה מיידית, אך הפעולה בלתי מודעת הופחת במהרה למודעת ואני רושמת, מציירת ומעבדת את האובייקט בהתרגשות על פי רגשותיי. אני שואפת ליצור שילוב של מתח בין סיטואציות בחיים שמושכות את תשומת ליבי לדימוי. תהליך זה מאפשר לי התמקדות ומייצר תחושת דיאלוג שמקומו בחיי יום יום.

أنا أهتمّ بمجال رسم اللوحات الزيتيّة على القماش بأحجام كبيرة. أقوم في عملي بدمج الرسم بالرسم الخطّي وأبني طبقات من الطلاء على القماش. أبدأ برسم اللوحة من مكان واقعيّ، ورويدًا رويدًا أحوّلها إلى بقع تسمح لي بالتعبير عن الارتباط الذاتيّ الذي يكمن في الموضوع المختار. بعض أعمالي أحاديّ اللون وبعضها ملوَّن.

مجال اهتمامي هو الحالات النفسيّة للحياة اليوميّة للناس كأفراد وللمجتمع نفسه. أعمالي هي انعكاس يستجيب للواقع. أرغب في تحدّي المشاهدين في تفكيرهم والوصول إلى طبقات أعمق تختبئ تحت اللوحة البادية للعيان.

أستعين في عملي بصور لأفراد الأسرة، وبصور من الماضي ذات قيمة كبيرة بالنسبة لي. اختار الصورة بشكل عفويّ. في بعض الأحيان لا أستطيع الإشارة إلى تواصل وجذب بشكل فوريّ، لكنّ الفعل اللاواعي يتحوّل بسرعة إلى حالة وعي، فأرسم وأعالج الغرض بحماس وفقًا لمشاعري. أسعى إلى خلق مزيج من التوتّر بين مواقف في الحياة تلفت انتباهي إلى الصورة. تسمح لي هذه العمليّة بالتركيز وبخلق إحساس بحوار له مكان في الحياة اليوميّة.